ile kosztuje bateria do telefonu

Jaki jest koszt wymiany baterii w smartfonie?

Jaki jest koszt wymiany baterii w telefonie?

Nawet najdroższe baterie do telefonów w końcu się wyczerpią. Tempo, w jakim to nastąpi, zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jak dobrze dbamy o baterię oraz jak często jest ładowana i rozładowywana. Ponieważ smartfony i iPhone’y są używane do wielu funkcji, z czasem może dojść do spadku żywotności baterii. W takich przypadkach warto wymienić baterię. Oto, ile będzie kosztować wymiana baterii w telefonie. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć. Ile kosztuje nowa bateria Jaki jest koszt baterii do telefonu? Jaką cenę będziesz musiał zapłacić za wymienną baterię. Jakie czynniki decydują o koszcie baterii do smartfona Ceny nowych baterii do smartfonów wahają się od PS20 do około PS60. Ogólna zasada ile kosztuje wymiana baterii  jest taka, że im starszy model telefonu, tym mniejsza pojemność baterii. (Np. nasz sklep sprzedaje baterię do iPhone 5S, która kosztuje 45 zł. Został on wprowadzony na rynek w 2013 roku. iPhone’a X można dostać za 64,50. Cena baterii do Samsunga Galaxy S7 to 32 złote. Za nowszą baterię do Samsunga Galaxy Note 8 trzeba będzie zapłacić 39,95. Miejsce zakupu baterii również będzie miało wpływ na jej cenę. Oryginalna bateria kupiona w sklepie detalicznym lub serwisie fabrycznym może kosztować więcej niż porównywalny zamiennik kupiony przez internet.

Cena wymiany baterii do Twojego telefonu

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy starszych telefonów, takich jak Xiaomi albo samsung oraz smartfonów z pierwszych kilku generacji. Wymianę baterii można przeprowadzić w prosty sposób. Dostęp do baterii był możliwy przez klapkę z tyłu tych telefonów. Wystarczyło otworzyć obudowę i wyjąć baterię. Następnie można było włożyć do niej nową. Jednak po kilku latach sytuacja się zmieniła – klapka jest trudna do otwarcia i trzeba rozebrać obudowę.

Wymiana baterii w telefonie

Odpowiedź na pytanie „Ile zapłacisz za wymianę?” jest dwojaka. Pierwsza bardzo Ci się spodoba, a druga bardzo. 1. 0 ZŁ. Taki jest koszt zrobienia tego samemu. Jest to proste i każdy może to zrobić w swoim tempie. Na YouTube można znaleźć wiele tutoriali, które pokazują krok po kroku, jak wymienić baterię. Polecamy wideo z kanału Smart Therapy, gdzie Tomasz Lenda pokazuje krok po kroku jak wymienić baterię w iPhone 5S. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nieważne, że nie chce wam się tego robić. Zależy od czego? zapytacie. Wszystko zależy od osoby, która wymieni Ci baterię. Wymiana baterii w telefonie może kosztować od kilkuset do 100 złotych. To więcej niż kosztuje sama bateria. Możesz zaoszczędzić pieniądze przynosząc do serwisu zakupioną przez siebie baterię. Możemy być pewni, że bateria będzie wysokiej jakości i nowa, a my nie przepłacimy. W serwisach często musimy płacić za akumulatory więcej niż to, co jest do zapłacenia na rynku. Jeśli uda nam się znaleźć znajomego, który sam może wykonać tę pracę lub członka rodziny chętnego do pomocy, możliwe jest ograniczenie kosztów do uśmiechu i kilku czekoladek.

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie nowej baterii do telefonu.

Uważaj na „oryginalne” baterie z serwisów aukcyjnych. Niestety, te modele często nie są ani nowe, ani oryginalne. Przeprowadziliśmy szczegółowe testy tych baterii do Samsunga Galaxy, które zakupiliśmy od różnych sprzedawców na Allegro. Nasze testy wykazały, że baterie te były wadliwe. Występowały między innymi znaczne spadki napięcia i problemy z pojemnością. Niektóre z wyników były na tyle niepokojące, że mogły stanowić zagrożenie dla baterii Twojego telefonu. Sytuacja z tym samym modelem baterii była zupełnie inna. Przeszedł on wszystkie nasze testy i wykazał, że jest to wysokiej jakości, nowy egzemplarz. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem „Jak nie dać się oszukać przy wymianie baterii w smartfonie”

wymiana baterii w telefonie

Nie wymieniaj swojego telefonu na nowy. Zamiast tego, wymień baterię.

Chcemy zwrócić Waszą uwagę na ostatni aspekt ekologii i oszczędności. Taka wymiana przywróci telefonowi pełną sprawność i pozwoli nam na dalsze korzystanie z niego jeszcze przez kilka lat. Telefon może zwalniać, jeśli bateria jest zużyta. Apple przyznało, że iPhone’y mogą zwalniać i zużywać mniej podzespołów, jeśli mają zużytą baterię. To było już znane jakiś czas temu. Jest to coś, o czym wiele osób nie wie. Wielu użytkowników decyduje się na zakup nowego telefonu, gdy można po prostu wymienić baterię bez ponoszenia dużych wydatków.


Jest to nie tylko dobre dla portfela, ale również dla środowiska. Nie kupując nowego telefonu, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych. Jest to problem, ponieważ trudno jest je poddać recyklingowi. Nie ma znaczenia, czy jest to telefon, tablet, czy inne urządzenie, które wykorzystuje baterie, dopóki działa, warto najpierw wymienić baterię, zanim kupimy nową. Więcej o elektroodpadach napiszemy w dalszej części artykułu. W takim razie żegnam się z Państwem. Mamy tylko jedną planetę. Dbajcie o siebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *